Smutná košická realita

Autor: Štefan Ocilka | 14.7.2020 o 10:12 | Karma článku: 2,41 | Prečítané:  816x

Osemnásobný majster Slovenska a dvojnásobný česko-slovenský majster, účasť na medzinárodnej scéne, ako napríklad na Kontinentálnom pohári, či v hokejovej Lige majstrov. 

To všetko symbolizuje najúspešnejší slovenský hokejový klub, ktorý v najvyššej slovenskej súťaži pôsobí nepretržite od sezóny 1993/94, ale v súčasnosti trpí obrovskými finančnými problémami. Viaceré médiá už pred pár dňami prišli s informáciou, že budúci ročník Tipsport ligy bude mať 12 účastníkov, účasť oceliarov je stále otázna. 

Hlavný sponzor vyhlásil, že do klubu neprispeje ani cent a tak sa oceliari rozhodli verejnou zbierkou požiadať fanúšikov o podporu finančnými darmi a to  zaslaním dobrovoľnej sumy na transparentný účet, nákupom vo fanshope, alebo sponzoringom.

Čiastka 700 000 Eur, ktoré klub potrebuje na pokrytie nákladov spojených s prihlásením A-tímu do budúcej sezóny, je v tejto chvíli v nedohľadne. Na transparentnom účte je aktuálne necelých 22 000 Eur, ktoré by v tomto prípade smerovali na podporu mládežníckeho hokeja v Košiciach. 

K tejto situácii sa vyjadril aj jeden z najlepších hráčov Slovenska, rodák z Košíc, Ladislav Nagy:,,Neviem, čo tým chceli dosiahnuť. Vyzbierať takú sumu do 15. júla, za taký krátky čas, je nereálne. Mali ísť možno inou cestou a nespoliehať sa tak na US Steel. Smejem sa na tom asi tak, ako väčšina z vás. Neviem, čo sa tam deje."

Košičania oslovili všetky relevantné inštitúcie o pomoc, ako napríklad SZĽH, vládu, či Košický samosprávny kraj, ale doteraz sa im nepodarilo získať žiadne kompenzácie. 

Aj v týchto neľahkých časoch držme oceliarom palce, aby sa tá suma podarila vyzbierať, pretože ich neúčasť v najvyššej slovenskej súťaži nemusí lige vôbec pomôcť. Skôr by liga mohla utrpieť stratu sledovanosti. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?